За ініціативи та підтримки нашого Фонду у 2020 році розпочався унікальний для України проєкт “Інвентаризація біорізноманіття”.
Його етою є дослідження та опис всіх видів, що існують на території Ржищівської ОТГ (Київська область), шляхом проведення наукових спостережень за допомогою залучених професійних зоологів та ботаніків.
Проєкт допоможе оцінити стан біорізноманіття зазначеної території ОТГ і правильно визначити методи та заходи для його захисту. Складно дати об'єктивну оцінку наявним у регіоні екосистемним послугам, якщо відсутні правдиві дані про біорізноманіття. Відповідно сталий розвиток кожної адміністративної одиниці неможливий без цих ґрунтовних знань про біорізноманіття.
Саме від послуг екосистем залежать усі життєво необхідні для людини ресурси: їжа, повітря, тепло та оселі. Серйозно вивчати послуги екосистем в Україні поки ніхто не наважувався, окрім як на території деяких заповідників.
Проєкт потребує місяців роботи багатьох спеціалістів. Адже кожну групу живих організмів можна побачити лише в зручний для неї час. Приміром, раноцвітні рослини вегетують лише рано навесні, більшість комах проходять стадію личинки та переходять у дорослу стадію (імаго) в середині літа, а міграції кожного виду птахів відбуваються у свій час.
Проєкт відбувається на базі Екологічно дослідницької станції «Глибокі Балики» що розташована на території Ржищівської ОТГ.
І черга проєкту відбулась в 2020 році і завершилась друком наукової збірки праць "Біорізноманіття Ржищівської МОТГ", яка доступна для всіх бажаючих на нашому сайті за цим посиланням