Спитайте себе, чи гарно ви знаєте, яка квітка в Україні рідкісна і де вона росте?
Чи хотіли б ви розуміти, чому певний вид грибів чи тварин знаходиться під охороною?
Щоб знайти відповіді на ці питання українські науковці й дослідники збирали найсвіжіші дані протягом 10 років.
У всьому світі така інформація міститься у Red List.
Та, у країнах на пострадянському просторі ці списки подають у вигляді книги.
В 2020 році в Україні мало бути вже четверте видання Червоної Книги України.
І от, зовсім скоро, за фінансової підтримки Фонду та відданої роботи українських науковців Українська Природоохоронна Група - UNCG світ побачить збірник знахідок видів рослин, тварин та грибів, що знаходяться під охороною, в Україні. Наразі, лімітована версія книги вже чекає своєї черги на друк. А переглянути цифровий варіант ви можете за активним посиланням нижче.
У цьому збірнику міститься інформація про знахідки у 2009-2020 роках перелічених вище видів, занесених до Червоної книги України та Резолюції 6 Бернської конвенції.
Саме ці два документи в Україні створюють юридичні умови для охорони рідкісних видів. Зібрана інформація буде використана для підготовки IV видання Червоної книги України, а також буде корисною для створення описів проєктованих територій природно-заповідного фонду та Смарагдової мережі.
В публікаціях представлена інформація, зібрана понад як 180 фахівцями-біологами, зоологами та аматорами. Загалом, подано інформацію про понад як 12400 зустрічей видів тварин, рослин та грибів.
Книга адресована екологам, біологам, фахівцям у галузі охорони природи, викладачам та студентам відповідних спеціальностей.