Біотопи степової зони України

20.11.2020

Чи можна зберігати види без їх оселищ і біотопів? Якби це було можливо, то достатньо було б всі рослини пересадити у ботанічні сади, а всіх тварин загнати у зоопарки й там зберігати. Але чи багато з них там виживе? Саме тому, вся система охорони природи в Європі будується на оселищному підході, який передбачає збереження не тільки видів, але і їхніх природних оселищ (біотопів) і Україна теж має орієнтуватися на ці принципи.


— На сьогодні вийшли з друку дві книги: «Біотопи лісової і лісостепової зони” та «Біотопи Гірського Криму». І це третя книга із серії, присвячена біотопам степової зони, — пояснює Анна Куземко, доктор біологічних наук.
— Це інвентаризація біотопів, які у нас є в тому чи іншому регіоні. Ця книга наукова, але вона буде корисна всім, хто займається практичною охороною природи. До останнього часу нам бракувало інформації про біотопи Степової зони. Це створювало безліч незручностей для науковців не лише України, але і всієї Європи, які зараз працюють над узагальненнями на рівні європейського континенту. Тепер ця прогалина заповнена. Наші європейські колеги дуже чекають на книгу і відмічають, що українські науковці надзвичайно продуктивні, — ділиться подробицями роботи над монографією Анна Куземко.


Книга адресована екологам, біологам, фахівцям у галузі охорони природи, викладачам та студентам відповідних спеціальностей. Друк книги став можливим за фінансової підтримки Фонду захисту біорізноманіття України.


Наш Фонд тісно співпрацює з українськими науковцями та дослідниками та радий сприяти заходам і проєктам, які підтримують й забезпечують захист біорізноманіття України.» Інші видання

Найнижчий
Низький
Середній
Високий
Найвищий
Інтенсивність викидів CO2
Найнижчий — Наш сайт не працює
Низький — Доступні лише ілюстрації та без анімації
Середній — Доступні фотографії низької якості
Високий — Доступні фотографії повної роздільної здатності
Найвищий — Доступне відео
Інтернет брудний для довкілля. Передача даних вимагає електроенергії, яка створює викиди вуглецю –
і це призводить до зміни клімату. #lowimpact вплив веб-сайту зменшує передачу даних на збільшення
до 70% порівняно з нашим звичайним веб-сайтом.
Використання даних цієї веб-сторінки
Ця сторінка використовує ≈53 КБ даних
6.95 раз обсяг менший ніж на звичайних сайтах)
Економія енергії під час перегляду веб-сайту
Ви зберегли ≈14.8 г викидів CO2 під час цієї сесії
(порівняно з переглядом інших звичайних веб-сайтів)