Птахи України

10.03.2021 Статус: Завершений
Мистецько-просвітницький проєкт, який привертає увагу українців до проблем зникнення птахів України, а також спонукає цікавитись, спостерігати та підтримувати пташиний світ

Деякі види українських пташок зникають з катастрофічною швидкістю. Майбутні покоління українців можуть не побачити на власні очі звичні нам види птахів. Щоб зберегти біорізноманіття України, Фонд співпрацює з українськими науковцями та сприяє дослідженням з моніторингу біорізноманіття на певних територіях. Такі дослідження допоможуть виявити проблеми пов'язані із зникненням птахів та знайти шляхи їх вирішення.

Протягом 2021 року було створено 50 графічних листів із зображеннями різних видів птахів України. Це авторські роботи художниці Соні Атлантової, яка спеціально для цього проєкту розробила особливу техніку зображення птахів. Зібрані кошти від продажу художніх робіт підуть на реалізацію проєктів із захисту птахів та їх оселищ. 

Авторські роботи виконані аквареллю та олівцем. Це поєднання живопису та графіки. Особливість композиції художніх робіт полягає в тому, що птахи зображені в рослинному середовищі, у якому вони живуть в природі. Кожен малюнок — витвір мистецтва, окремий художній твір, виконаний згідно орнітологічних стандартів для експонування в музеях та галереях.

Кожний вид птахів зображений у трьох різних періодах свого розвитку – від пташеняти до дорослої особини. 

“Щоб створити одну роботу із зображенням певного виду пташки, я обов'язково вивчаю фотографії і переглядаю відео, щоб зрозуміти її пластичність. Найкраще побачити птаха в середовищі, якому він проживає. Для цього я йду на прогулянку в парк чи ліс. Завжди маю з собою блокнот для замальовок, які я потім використовую для створення основної роботи”,  – розповідає про особливості створення своїх робіт художниця, Соня Атлантова. 

Цікаво, що деякі види птахів тривалий час приховують своїх пташенят від “чужих очей” і побачити їх можна лише на світинах створених під час спеціальних спостережень. Саме тому художниця ввела цей елемент композиції як обов'язковий для всіх робіт. 

АТЛАНТОВА СОНЯ – художниця, письменниця. 
Працює у галузі монументального і станкового малярства, книжкової графіки, інсталяції. Учасниця низки виставкових проєктів, що експонувались в Україні, Європі та Америці, зокрема «Ікони на ящиках з-під набоїв», автор дитячого мистецько-літературного проєкту «Миші».
Твори знаходяться в приватних збірках та колекціях в Україні та за кордоном.
Нагороджена орденом «За заслуги» III ступеню.
Двічі номінувалась на Національну премію України імені Тараса Шевченка.
Переможець низки літературних конкурсів. Прозові твори входили в короткі та довгі списки кількох літературних премій в Україні та за кордоном, зокрема – «Книга року ВВС».

Вимірювана ціль проєкту

Протягом трьох років провести серію мистецьких та просвітницьких заходів з метою привернення уваги громадськості до проблеми втрати птахів та знищення біорізноманіття на території України та пошуку шляхів вирішення цих проблем

Хід проєкту

- створюються художні роботи
- проводяться мистецькі виставки та просвітницькі заходи 

Результати

Протягом 2021 року:

- створено 50 художніх робіт;

- проведено 5 просвітницьких заходів для широкого кола глядачів

- проведено 5 мистецьких виставок
» Інші проєкти

Найнижчий
Низький
Середній
Високий
Найвищий
Інтенсивність викидів CO2
Найнижчий — Наш сайт не працює
Низький — Доступні лише ілюстрації та без анімації
Середній — Доступні фотографії низької якості
Високий — Доступні фотографії повної роздільної здатності
Найвищий — Доступне відео
Інтернет брудний для довкілля. Передача даних вимагає електроенергії, яка створює викиди вуглецю –
і це призводить до зміни клімату. #lowimpact вплив веб-сайту зменшує передачу даних на збільшення
до 70% порівняно з нашим звичайним веб-сайтом.
Використання даних цієї веб-сторінки
Ця сторінка використовує ≈60 КБ даних
6.95 раз обсяг менший ніж на звичайних сайтах)
Економія енергії під час перегляду веб-сайту
Ви зберегли ≈14.8 г викидів CO2 під час цієї сесії
(порівняно з переглядом інших звичайних веб-сайтів)