Економіка біорізноманіття

23.02.2021 Статус: Завершений
Формуємо перші практичні рекомендації для українського бізнесу з врахування ролі біорізноманіття в економіці країни

Мета проєкту: Познайомити українців з оглядом Дасгупти.

В 2019 році на замовлення Британського уряду було розрблені підвалини для обрахунку економічної вигоди екосистмемних, які надають світові екосистеми людству. Це дослідження, очолював професор-емерит економіки Френка Ремзі в Кембриджському університеті, разом з міждисциплінарною командою з міністерства з питань економіки та фінансів уряду Великобританії. Підтримку Огляду надає Консультативна група, яка складається з експертів у сфері державної політики, науки, економіки, фінансів і бізнесу Сполученого Королевства.

Як досягти економічного процвітання і не допустити втрати біорізноманіття?

Позаминулого року британський уряд попросив команду експертів оцінити економічні вигоди біорізноманіття та економічну вартість його втрати, а також визначити дії, які можуть змінити нинішню катастрофічну ситуацію із втрати біорізноманіття.


Значними чинниками, що сприяють втраті біорізноманіття, є зміни в землекористуванні та море користуванні, зміна клімату, інвазійні види та забруднення повітря, води й ґрунтів.


Нам варто усвідомити, що наші економіки, засоби до існування, добробут – усе це залежить від Природи. Так, ми залежимо від Природи в забезпеченні себе їжею, водою та комфортними умовами проживання. Природа регулює клімат та боротьбу з хворобами, підтримує колообіг поживних речовин і продукує кисень, допомагає людству духовно самореалізуватися та надає можливості для відновлення сил.


Сер Парта Дасґупта, індійсько-британський економіст, заслужений професор економіки Кембридзького університету підготував на замовлення британського уряду “Незалежний огляд з економіки біорізноманіття”.


Ця праця закладає основу для осмислення економіки таким чином, щоб повною мірою враховувати Природу та ризики, що виникають внаслідок її втрати. Огляд адресовано насамперед посадовцям, відповідальним за прийняття економічних і фінансових рішень у публічному та приватному секторах. Документ має на меті сформувати міжнародну відповідь на втрату біорізноманіття.


Команда Фонду доклала своїх зусиль, щоб цей документ став доступним для широкого кола українських читачів.  Скачати або прочитати з сайту документ  можна за цим посиланням

Найнижчий
Низький
Середній
Високий
Найвищий
Інтенсивність викидів CO2
Найнижчий — Наш сайт не працює
Низький — Доступні лише ілюстрації та без анімації
Середній — Доступні фотографії низької якості
Високий — Доступні фотографії повної роздільної здатності
Найвищий — Доступне відео
Інтернет брудний для довкілля. Передача даних вимагає електроенергії, яка створює викиди вуглецю –
і це призводить до зміни клімату. #lowimpact вплив веб-сайту зменшує передачу даних на збільшення
до 70% порівняно з нашим звичайним веб-сайтом.
Використання даних цієї веб-сторінки
Ця сторінка використовує ≈55 КБ даних
6.95 раз обсяг менший ніж на звичайних сайтах)
Економія енергії під час перегляду веб-сайту
Ви зберегли ≈14.8 г викидів CO2 під час цієї сесії
(порівняно з переглядом інших звичайних веб-сайтів)